Slovák - Slovaaks

Welcome     Wilkommen     Bienvenu       Bem-vindo       Benvenuto                          

      Bienvenido     Velkommen         Välkommen         Σας καλωσορίζω     

Приветствую вас     Size Hoş Geldiniz           קבל אותך   /       أهلا بكم

                                                                   

আপনাকে স্বাগত জানাই।      Добре дошли    Toivottaa teidät tervetulleeksi


      आप का स्वागत करते हैं।        Üdvözöljük Önöket           を歓迎します

     

Bun venit      Pozdravljaju vas     당신을 환영할 것이다.

A site for the sake

of our planet

     1   -   Krištáľové deti - Paul Codde

      2    -    Malý Princ - Antoine de Saint Exupéry

      3    -    Poznáte svoje deti?

      4    -    Výjimečné křišťálové děti: Mohou být i velmi problematické. Jak je poznáte?

      5    -    Máte doma indigové, křišťálové nebo duhové dítě? Jak se pozná vzácné a tajemné indigové dítě?

                 A existuje vůbec?

      6    -    Kdo jsou křišťálové děti ?

      7    -    Křišťálové děti nejsou autisté

      8    -    INDIGOVÉ, KRIŠTÁĽOVÉ A DÚHOVÉ DETI

      9    -    Indigové deti - Krištáľové deti - Dúhové deti

     10  -     O malej dušičke a sinku  -  Neale Donald Walsh

     11  -     Hovory s Bohem - Neale Donald Walsh


 

1-  Krištáľové deti
Krištáľové deti sú veľmi účelné a ochotné povedať komukoľvek, kto to chce, jasným jazykom, aký je ich účel:  

konkrétne obnoviť bezpodmienečnú lásku k ľudstvu a dosiahnuť svetový mier. 

 Ako ich opatrovníci máme zodpovednosť pomáhať im pri dosahovaní ich cieľov a rešpektovať ich, kým sú a za čo prichádzajú. 

Krištáľové deti nesú vedomú spomienku na múdrosť ... poznanie storočí a poskytujú nám tieto vedomosti bezplatne. 

Čo s tým budeme robiť? 

 Počúvame ich posolstvá a aplikujeme tieto „vekové znalosti“ na naše súčasné životy, naše prostredie a náš svet?

 ... Alebo sa rozhodneme zostať nevedomí zavretím jedných dverí za druhými u našich detí?


Naše deti sú našou budúcnosťou. 

 A: Budúcnosť našich detí je schopná nás priniesť k veľkej zmene pre väčšie dobro ľudstva -ak si len vypočujeme, čo nám musia povedať! 

... Preto rešpektujme, vážime ... buďte otvorení: možnosti, že niekedy vedia viac ako my. 

 Nenechajme sa prekážať možnostiam vyššej reality len preto, že tomu nerozumieme. 

Namiesto toho, otvorme sa týmto ... celkom úžasným darom našich detí. 

Nie je dôvod sa ich báť! 

Aj keď sú takí nadaní, sú to naše deti a ich správy nakoniec neobsahujú nič nové - sú to len úžasné veci, na ktoré väčšina z nás zabudla. 

 Okrem toho, ak sa Ježiš vrátil na zem, si si istý, že ho poznáš? Alebo si farizeji tohto dňa zvolia, aj tentokrát, aby ho ukrižovali. 

 

 Potom podruhé ... 

Mimochodom, pán Antoine de Saint Exupéry: malý princ je späť ... a teraz ich je veľa! ... 

Len som to chcel povedať.


3.   Poznáte svoje deti?


https://www.magickazena.sk/wp/poznate-svoje-deti/

 

DÚHOVÉ DETI

Kombináciou indigových a krištáľových detí sú deti dúhové. Dúhové deti sú kombináciou najlepších schopností detí indigových a krištáľových, vyžarujú podobne silno ako indigové, ale oveľa nenápadnejšie, čím sa zas podobajú na deti krištáľové.

Indigové deti na seba strhávajú pozornosť a tak nútia ľudí čistiť sa, pretože často vďaka nim zo seba dostanú potláčané emócie. Krištáľové deti zas majú schopnosť ľudí čistiť. Dúhové deti vyžarujú tak silno, že sa ľudia pri nich sami čistia (rozdiel je, že pri indigových deťoch je to čistenie agresívnejšie, pri krištáľových deťoch je čistenie nenápadné). Uvedomíme si, že dúhové deti sú pre nás niečo ako ladičky, ktoré do ľudí nenásilnou formou dostanú nastavenia. Tieto deti sa začali rodiť po roku 2005 a rodia sa aj teraz.

Dúhové deti dokážu pracovať v širokom spektre – ako je aj samotná dúha. Na ľudí pôsobia rôzne, znamená to, že vyžarujú naraz veľa odtieňov samých seba, ale každý zachytí len to, čo je práve pre neho dôležité.

Napríklad okolo dúhového dieťaťa je viac ľudí, z nich každý má svoj problém a zároveň aj svoje vyžarovanie. Neuveriteľná sila dúhového dieťaťa je v tom, že dokáže vysielať na takej frekvencii, na akej je jeho partner. Podľa toho, s ktorým človekom bude komunikovať, bude sa meniť aj spôsob, čo toto dieťa odovzdá. Preto sa takýto človek stáva lepším. Vysielaním energie smerom k nemu a nenápadným rozhovorom sa každý mení, zároveň im ukážu aj cestu.

O dúhových deťoch môžeme povedať, že sú to naozaj takí inkarnovaní anjeli, to znamená výnimočné bytosti. Tieto detičky nám v skutočnosti budú nápomocné pri riešení medziľudských vzťahov. Dúhové deti sú silnejšie ako indigové a krištáľové deti.

 

DIAMANTOVÉ DETI

Diamantové dieťa bude na seba málokedy upozorňovať, životom sa môže pohybovať neodhalené alebo nerozpoznané. Tieto deti budú často študenti s vynikajúcimi študijnými výsledkami. Veľmi talentované v mnohých oblastiach alebo záľubách, ktorým sa budú starostlivo a zodpovedne venovať. Často sa to však môže končiť tak, že nič neurobia. Je to preto, lebo energia diamantového dieťaťa je rozdelená do príliš veľkého množstva záujmov. Takéto deti sú náruživo zapálené do štúdia, radi sa učia, lebo je to ich záujem (koníček), ale nie preto, aby vynikali. Tieto deti do budúcna málokedy zídu z cesty alebo padnú do depresívnych stavov. Nevyužijú svoje nešťastie na to, aby sa stali závislé na rôznych látkach, pretože chápu takýto spôsob života ako záťaž pre okolie a blízku rodinu.

Diamantové deti vedia, že majú na 99% pravdu skoro vo všetkých sférach. Preto si môžu ľudia takýto spôsob života vysvetľovať ako aroganciu. Budú vám prikyvovať a smiať sa do očí vašej argumentácii. Keď to budete najmenej očakávať, takéto dieťa vám pomaly ukáže aj opačný pohľad a naučí vás zohľadniť aj opačné hľadisko. Niekedy sa zapoja do diskusie len preto, aby zvíťazili, pretože to robia zo žartu – a oni aj vždy zvíťazia, lebo majú širší obzor a pohľad na vec. Vidia obe strany každého argumentu a neodsudzujú ani jednu stranu. Takéto deti sa v budúcnosti môžu vyhýbať vedúcim postaveniam. To preto, že na rozdiel od indigových alebo dúhových detí neprichádzajú s preddefinovanými farbami svetelného spektra.

Môže sa stať, že dúhové dieťa bude zamieňané za diamantové, lebo si budete myslieť, že ním skutočne je, alebo bude ním chcieť byť. Hlavný rozdiel medzi nimi je, že dúhové deti veľmi zaujíma náboženstvo, skupiny, ktoré všetky veci v živote robia správne. Diamantové deti jednoducho svoj život žijú tak, aby prinášali “Božské svetlo a lásku” do našej reality.

Vo vašom živote sa diamantové dieťa môže objaviť, keď ho najviac budete potrebovať, jednoducho povedané, keď potrebujete božské svetlo. Zmizne však tak rýchlo, ako sa objavilo. Diamantové deti budú žiť dlhé nekomplikované životy, využívať srdcom svoje schopnosti a svoje dary.

 

Liečiteľka a veštica Soňa

 

 

 


4. Výjimečné křišťálové děti:

 Mohou být i velmi problematické. Jak je poznáte?

https://www.kafe.cz/krasa-a-zdravi/kristalove-deti-30000214.html

 

 


Mohou být málomluvné, zapomnětlivé a vybíravé v jídle, ale zato vás odzbrojí moudrým pohledem a vnímavostí. Máte-li doma dítě, které je citlivé, miluje přírodu, ke hře mu stačí pár kamínků a nepotřebuje soutěžit s ostatními, možná jde o dítě křišťálové.

Křišťálové děti přicházejí do našeho světa, aby v něm nastolily harmonii a utlumily nesmyslný hon lidstva za materiálními hodnotami. Může vám připadat, že křišťálové dítě je málo ambiciózní, jeho životním cílem není vydělávat co nejvíc peněz a oslnit okolí v nejdražším autě. Křišťálové dítě už odmalička chápe, že to pravé štěstí lze najít ve vlastní ulitce a v citech sdílený s nejbližšími.

Dítě tohoto druhu nerozlišuje mezi drahou elektronickou hračkou a nabarveným oblázkem. Možná se zabaví lépe těmi oblázky, protože vše, co pochází přímo z přírody, poutá jeho pozornost. Zvláštní vztah má ke zvířatům, s nimiž se umí dorozumět na nevědomé úrovni. Bude vám domů nosit žížalky a různé odporné brouky a rozplývat se, jak jsou roztomilí.

Když se ve škole pořádá nějaká soutěž a spolužáci se předhánějí, kdo bude první, křišťálové dítě nechápe, proč je pro ně prvenství tak důležité. Nechá druhé, ať soutěží, a mezitím si v klidu nakreslí obrázek.

Tvůrčí činnost má pro něj větší význam než sportovní výkony a samé jedničky na vysvědčení. Překvapí vás, jak vyspělá může být jeho fantazie a výsledná tvorba. Místo domečku a sluníčka nakreslí noční oblohu nebo fantastickou neznámou krajinu.

U některých křišťálových dětí může vzniknout podezření na autismus nebo Asperergerův syndrom. Jejich verbální schopnosti mohou zůstat upozaděny, protože si rozvinuly komunikaci na neverbální, až telepatické úrovni. Někdy se vám zdá, že nerozumí tomu, co říkáte. Je to proto, že více naslouchají vašim pocitům než slovům. Umějí se vcítit do druhých a pochopit jejich rozpoložení, aniž by to vyjádřily nahlas.

Citlivá je nejen jejich duše, ale i tělo a orgány. Z tohoto důvodu se mezi křišťálovými dětmi vyskytuje hodně alergiků. Jejich strava by měla být jednoduchá, přírodní, oproštěná od chemických přísad. Křišťálové dítě bude s radostí chroupat syrovou mrkev, ale odmítne vám třeba vynikající svíčkovou, která je pro něj příliš "komplikovaná".

Co však křišťálové děti zaručeně spojuje, je láska k blízkým a ke všemu živému. Jejich objetí zahřeje u srdce a doslova z vás odplaví stres. Křišťálové dítě vás naučí život víc prožívat a dívat se na svět pozitivním pohledem.

 

 

 5.  Máte doma indigové, křišťálové nebo duhové dítě?

Jak se pozná vzácné a tajemné indigové dítě? A existuje vůbec?

 

Jak se pozná indigové dítě? Je nadprůměrně inteligentní a tvůrčí, má vyvinutou schopnost intuice, někdy i léčitelské schopnosti. Bývá obdařeno empatií a telepatií. Představují vyšší stupeň evoluce člověka.

Příznivci hnutí New Age věří, že se tento nový druh lidí na Zemi objevil z konkrétního důvodu: Byly k nám vyslány, aby hlásaly univerzální pravdu, upozornily na nedostatky světa a nutnost jeho zlepšení. Jejich přítomnost má způsobit příchod Nového věku, takže by po roce 2012 měly převzít budoucnost planety Země.

 

Prozradil to Kryon...

 

Rok 2012 sice už dávno minul a k žádným velkým změnám - bohužel - nedošlo, nicméně legenda o výjimečných dětech přetrvává. A už k nim přibyly i další druhy: křišťálové a duhové. Co to všechno znamená?

 

Čtěte také: Indigové děti: Vyvolení nebo diagnóza?

Abyste pochopili, je třeba vědět o knize The Indigo Children: The New Kids Have Arrived, kterou vydali v roce 1999 manželé Lee Carroll a Jan Toberová. Vyšli při tom z konceptu parapsycholožky Nancy Ann Tappeové, která popsala děti "s indigovou aurou" ještě dříve. O jejich existenci se prý dozvěděla od duchovní bytosti zvané Kryon...

Proč právě indigové? Indigo je barva inkoustu a právě takovou barvu aury prý tyto děti mají. Jde o známku skutečně vysokých duchovních bytostí. Jak je poznáte?


 • Přišly na svět s pocitem urozenosti (a často se tak také chovají).
 • Říkají o sobě, že si zaslouží být tady, a bývají překvapeny, když s nimi ostatní tento pocit nesdílí.
 • Nepřeceňují se.
 • Obtížně akceptují absolutní autoritu bez vysvětlení nebo možnosti volby.
 • Některé věci jednoduše nedělají; například stát ve frontě je pro ně těžké.
 • Jsou frustrovány z dogmatických systémů, jež nevyžadují kreativní myšlení.
 • Často nacházejí nové způsoby provádění věcí, ať už ve škole nebo doma.
 • Dokud nejsou s "jedinci svého druhu", mohou působit asociálně. Pokud nikoho sobě podobného nenaleznou, většinou se uzavírají do sebe a cítí, že jim lidé nerozumí. Škola je pro ně sociálně velice náročná.
 • Nereagují na výchovu v vzbuzující pocity viny: Počkej, až tatínek přijde domů a uvidí, cos provedl!
 • Nebojí se říct, co skutečně potřebují.

 

 

Co na to hlas rozumu?


"Jde o jeden z nebezpečných esoterických výmyslů. Indigové děti neexistují už z definice, protože neexistuje aura, natož potom indigová," konstatuje Jiří Heřt ve Slovníku esoteriky a pavěd.

Doporučujeme: Posmrtný život existuje, tvrdí neurochirurg z Harvardu

Popisované vlastnosti se podle něj podstatně neliší od vlastností lehce hyperaktivních dětí. A mohou také souviset s povahou, repektive volnou výchovou.


"Je pravda, že podle některých psychologů jsou současné děti odlišné od předchozích generací: Objevují se u nich rysy asertivity, agresivity a sobeckého individualismu, což ale souvisí spíš s negativním vlivem médií. Pokud je takové dítě vychováváno s vírou ve vlastní výjimečnost, může to vést až k vytvoření bizarní paranormální identity a patologickému chování. Děti s těmito rysy by spíš měly být vyšetřeny psychologem," dodává.


"Indigové" dítě zní lépe než ADHD

Charakteristika indigových dětí je blízká diagnózám hyperaktivity, ADHD a Aspergerova syndromu. Jenže pro některé rodiče je příjemnější označit dítě za výjimečné, indigové, než aby připustili, že jejich potomek má neurovývojovou poruchu, která vyžaduje každodenní speciální péči. Indigové dítě může být berličkou i pro ty, kterým se narodilo dítě těžce postižené. I tady je však podporování v jedinečnosti nebezpečné.

Pokud tedy vaše děti beze zbytku splňují výše zmíněných 10 bodů, měli byste s nimi zamířit do nejbližší pedagogicko-psychologické poradny, a ne na sezení hnutí New Age. Podporování pocitů nadřazenosti totiž vašemu dítěti způsobí v životě jen potíže.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zkamenělé dítě: Když miminko umře, ale zůstane v mámě

Sušická bestie: Nesnesla pláč dětí, tak je vraždila

Nejodpornější mužské zlozvyky: Máte je?

 

6. Kdo jsou křišťálové děti ?


https://www.novyfenix.cz/kdo-jsou-kristalove-deti

 

 

Označení křišťálové děti dostaly na základě barev aury a podle struktury jejich energie. Mají překrásnou duhovou auru pastelových odstínů, tak jako efekt způsobený krystalem křišťálu.

 

 

Křišťálové děti se začaly rodit ve větší míře po roce 1995, protože věděly, že je doba nachystaná na vyšší vibrace dětí a jejich čistší způsob života. Některé starší křišťálové děti již na planetě existovaly. Byli to poslové – první generace křišťálových dětí, kteří přišli, aby prověřili situaci a podali domů zprávu během snění.

Křišťálové děti si často vybírají rodiče nebo prarodiče, kteří už jsou duchovně založení. Myslím si, že všechny děti, které se v současnosti rodí, bychom mohli nazvat více méně křišťálovými. A také si myslím, že všechny děti na této planetě si zaslouží respekt. Mým cílem je přiblížit děti nové doby, které mohou být vychovávány v porozumění a lásce všech dospělých. První, co vás na křišťálových dětech upoutá, jsou jejich oči: velké, pronikavé a na svůj věk neobyčejně moudré. Hypnoticky na vás upírají svůj pohled, zatímco vaše duše je pro tyto děti odkryta, takže ji opravdu vidí. Jsou radostné, velmi milé, smířlivé, tolerantní a vyrovnané. Jsou velmi citlivé a empatické. Začínají mluvit později.

 

Ke komunikaci používají telepatii. Jsou velmi muzikální. Mají úzký vztah k přírodě a ke zvířatům. Mají léčivé schopnosti. Velmi se zajímají o krystaly a kameny. Často hovoří o andělech, duševních rádcích a vzpomínkách na minulé životy. Jsou umělecky založené a vysoce kreativní. Dávají přednost vegetariánské stravě. Jsou to nebojácní badatelé. Vrozené dary křišťálových dětí, jako například jejich schopnost telepatie, bývají často nepochopeny – jsou často důvodem, proč tyto děti začínají mluvit později, někdy s prvními větami čekají až do svých třech až čtyřech let. Tyto děti jsou často kontaktní a komunikativní jiným způsobem. Jsou totiž obdařeny moudrostí a duchovním nadáním a jsou velmi laskavé a vnímavé. Často spontánně objímají lidi v těžkých situacích. Křišťálové děti občas kontaktují jejich maminky ještě před početím, že se narodí. Těhotenství maminky s křišťálovým dítětem je spojeno s magickými zážitky a osobním růstem matky. Jedna žena během celého těhotenství měla sny o kněžkách a další se během těhotenství vyléčila z tělesné nemoci. Další matka říká, že cítila úžasnou energii vyzařující z jejího břicha.


Křišťálové děti působí jako malí mágové a velekněžky. Mají charisma a přitažlivost. Moc, kterou uplatňují, nepřichází skrz hrubou sílu, ale z jejich odhodlanosti a křišťálově čistých úmyslů. Také láska vyzařující z křišťálových dětí je neodolatelná. Tyto děti rozdávají léčivou dávku lásky, kdekoliv se ocitnou. Jsou to přirození léčitelé a spontánně přitahují lidi.

 

Tyto děti umí číst myšlenky svých rodičů. Jedna matka například schovala malý nůž, se kterým si chtěl malý synek hrát. Ten však šel najisto a tento předmět si opět vzal. Nebo osmnáctiměsíční dcera sebejistě ohlašuje „táta“ chvíli předtím, než otec přijde domů. Křišťálové děti jsou velmi vnímavé a jsou ovlivňovány společnou energií planety.


Když se masy lidí začnou strachovat, nebo když je krůček k události, která má změnit svět, křišťálové děti mohou být depresivní nebo rozrušení. Také cítí emoce druhých, jako by byly jejich vlastní. Jsou velmi citlivé na hluk, na davy lidí, na teplo, na zmatek, chaotické prostředí a chemikálie. Jsou nebojácné a často jednají, jako kdyby neměly žádný strach. Přelézají přes všechno možné s lehkostí. Jsou přirozené a instinktivní. Lépe chápou své tělo. Čtyřletá dcera viděla poprvé videokazetu s jógou a ihned provedla všechny pózy. Cvičila celých 70 minut a při jednotlivých pózách říkala matce: „Mami, tohle je pro tebe moc dobré. Měly bychom to cvičit každý večer před spaním.“


Křišťálové děti mají ve svém srdci tolik lásky, že jejich pouhá přítomnost má léčivý efekt. I velmi malé křišťálové dítko jako by instinktivně vědělo, jak řídit energii rukama, myšlenkami a dokonce krystaly, aby zesilovaly účinky léčení. Jedna pětiletá holčička řekla svým rodičům, že pracuje s Archandělem Rafaelem, který ji učí, jak léčit lidské tělo.

Křišťálové děti

 

Vrozené dary křišťálových dětí, jako například jejich schopnost telepatie, bývají často nepochopeny – jsou často důvodem, proč tyto děti začínají mluvit později, někdy s prvními větami čekají až do svých třech až čtyřech let.

Křišťálové děti jsou velmi vnímavé a jsou ovlivňovány společnou energií planety. Když se masy lidí začnou strachovat, nebo když je krůček k události, která má změnit svět, křišťálové děti mohou být depresivní nebo rozrušení.


Každé dítě je výjimečné, bez ohledu na to, jak je nazýváme, a proto je velmi důležité vychovávat všechny jak nejcitlivěji a nejláskyplněji umíme a všechny děti světa chránit.

Také mluvila o tom, jak vidí stíny okolo nemocných lidí. Tyto děti mají výjimečnou víru ve své léčitelské schopnosti, a to je bezpochyby důvodem, proč jsou v něm tak dobří. Asi pro mě nejtypičtějším znakem křišťálových dětí je, že léčí lidská srdce. Užívají terapii jedinečné útěchy, soucitu a schopnost říct tu správnou věc, která inspiruje, uklidní nebo pozvedne. Učí nás lásku přijímat. Jsou přirozeně optimističtí. Tyto děti mají vysoké povědomí o Bohu. Jsou také silně propojeny s energií Země, přírody, Měsíce a hvězd. Některé mají schopnost pohybovat předměty pomocí vůle a silných emocí už jako malí. Někdy v jejich přítomnosti se přeruší elektrická energie spotřebičů nebo baterií. Mají také silné propojení se zvířaty a kameny. Některé ví, jak se můžou vyléčit pomocí krystalu. Některé komunikují s neviditelnými bytostmi a milovanými zemřelými v konkrétní rodině. Křišťálové děti rády kreslí, malují, tvoří a hrají divadlo. Dokážou se zabavit úplně obyčejnými věcmi.


Zatímco u předchozí generace se zdálo, že pouze složité a drahé hračky je udrží šťastné, křišťálové děti se spokojí s květinou, štěnětem, propiskou a papírem nebo noční oblohou. Tato generace oceňuje jednoduchost. Tyto děti jsou neobyčejně smířlivé. Během konfliktu se podvolí. Neumí bojovat. Díky své citlivosti mohou být až úzkostlivé, vybíravé až rozmazlené, zejména v jídle. Spousta druhů jídla jim prostě nechutná. Křišťálové děti mají mimořádnou vazbu na jednoho ze svých rodičů nebo prarodičů – na kohokoli, kdo jim může porozumět na hluboké duševní úrovni. Jak se jednou vazba vytvoří, křišťálové dítě bývá jen nerado odloučeno od této osoby. Jsou závislé na útěše tohoto dospělého, na jeho pochopení a laskavost. U těchto dětí se může vyvinout úzkost ze strachu z odloučení, protože se bojí, že ostatní lidé jim nebudou rozumět. Tyto děti se také mohou bát, že ostatní budou nelaskaví a citlivé křišťálové dítě se z nějakého důvodu drží svého osvědčeného dospělého.


Znám pár křišťálových jedinců. Jsou nositeli velmi jemné energie. Často na mě působí, jako by byli duchem přítomni jen z poloviny a druhá polovina je někde jinde. Jsou na první pohled nenápadní. Vycítí mnohem dříve, že je něco v nepořádku. Jsou to nejlepší léčitelé „bolavých míst“, zdá se, jako by přirozeně věděli, co udělat, když není člověku dobře. Jsou napojeni na velmi vysoké a jemné energie. Myslím si, že každý v sobě máme tuto křišťálovou část. Je to jedna z našich nejsilnějších a nejjemnějších částí, která ale může být, když není pochopena, jako nejbolestivější a nejzranitelnější částí při styku s nižšími energiemi jako je násilí a podobně. Tyto části pomáhají našemu tělu se spojit s duší a nést v sobě více světla.


Nejvýznamnější doporučení pro rodiče křišťálových a indigových dětí a nejen jich:

Dětem poskytujte na jejich otázky co nejčestnější a nejupřímnější odpovědi. Buďte otevření a dávejte taková vysvětlení, která plně odpovídají jejich věku a zralosti, inteligenci. Nezkoušejte manipulaci, s „indigem“ nehnete a „křišťálka“ zraníte. Jsou menší, ale v mnohém moudřejší, buďte k nim proto přiměřeně uctiví. Nechovejte se povýšenecky, to nesou velmi nelibě, respektujte je, neboť si to zaslouží. Nebojte se jednat s nimi jako se sobě rovnými. Dopřejte jim dostatek prostoru k tomu, aby rozvinuly svoji autonomii. Třeba tím, že je necháte, ať si samotné vybírají svoje oblečení. Respektujte jejich psychické schopnosti a pomáhejte jim je rozvinout. Citlivě je třeba zacházet s jejich emocionálním prožíváním. Bývají velice citlivé a tak se naučte je chránit a patřičně uzemňovat. Jejich časté změny nálad jsou způsobovány tím, že jednoduše přebírají emoce a energie ostatních. Nezlobte se proto na ně. Pokud je to možné, pomáhejte jim dovídat se informace o jejich povaze a životním poslání. Tyto děti mají jedinečné vlastnosti a schopnosti zlepšit tento svět, dokud si to neuvědomí, mohou mít velké psychické potíže, staňte se tedy jejich průvodci. Když vědí o svém poslání, lépe vše zvládají a mohou na něm v klidu pracovat.


Skeptické a kritické názory

Kritikové tvrdí, že jejich vlastnosti nejsou vlastně vůbec nějak výjimečné a takovéto lze pozorovat u většiny dětí. Navíc se většina z nich přiklání k názoru, že „problémové“ děti jsou označeny jakožto indigové nebo křišťálové, což může oddalovat jejich včasnou diagnózu a zahájení nápravy a pomoci. Každé dítě je výjimečné, bez ohledu na to, jak je nazýváme, a proto je velmi důležité vychovávat všechny jak nejcitlivěji a nejláskyplněji umíme a všechny děti světa chránit. Ve všech lidech, kteří jsou právě inkarnováni na naší planetě, dřímají velké schopnosti a jde jen o to, nakolik je každý z nás dokážeme využít.   www.slunecnyzivot.cz

 


7.

https://www.energiezivota.com/skryte-moudrosti/23-zpusobu-jak-rozpoznat-kristalove-deti/

 

Tyto bytosti se mezi námi začaly ve velkém objevovat v 90. letech, první jedinci však náš svět začali prozkoumávat už o deset let dříve. Jejich temperament je v porovnání s jejich spirituálně staršími protějšky zcela svěží. Přesto má jejich unikátní životní cesta a dopad na náš svět hluboký význam. Zatímco indigové děti si svou cestu utvořily tím, že se postavily tradičnímu zavedení společnosti, křišťálové děti zenové a blažené povahy zde přišly ve vznešené harmonii, aby se ucházely o milující společnost Gaii.

A právě křišťálové děti uvedou lidstvo do nové fáze, která bude ctít přirozený svět, chránit Zemi a něžně ozáří novou cestu, po které budeme kráčet.

V tom jak generace Y (kterou z velké části tvoří křišťálové děti) přetváří korporátní svět, zpochybňuje zažité morální struktury a zcela se distancuje od ideálu úspěchu postaveném na materiálnu, můžeme vidět rané známky jejich dopadu na lidstvo.

Křišťálové děti za všech okolností následují svá srdce; boj s idealismem pro ně není pouhým vznešeným pojmem, ve skutečnosti jej uvádějí do praxe. Nenachází uspokojení v tvrdé práci pouze a jen za účelem osobního úspěchu, jejich srdce a duše pohání snaha zlepšit sebe i svět po všech stránkách.

 

Diagnostikovaná porucha

Protože mají tak blízko ke spirituálním světům, naučí se pro potřeby komunikace s okolím mluvit až později, kolem třetího až čtvrtého roku. A přestože to může některé rodiče vyděsit, je to známka jejich božské intimnosti s ostatními světy.

Mnoho rodičů však místo paniky pomáhá rozvíjet jejich telepatii a kreativitu, a nabízí jim tak širší formy spojení. Písně a jazyk se však stanou normou, protože nabízí smysluplnější způsoby komunikace. Jejich médii se staly zpěv, dotek a telepatie, a právě tato média podnítila nadpřirozený dar u dětí, stejně jako u jejich rodičů.

Jejich zdrženlivost a neobvyklé způsoby daly vzniknout řadě označení – pojmy autistické spektrum a Aspergerův syndrom se zrodily právě z této generace. Rodiče by se neměli nechat zastrašit těmito diagnózami nebo se snažit své děti vyléčit! Jde totiž o bytosti, které vstoupily na Zem, do našeho genofondu. Jsou zde proto, aby Prací na sobě osvítily vnitřního ducha lidstva.

 

 

Křišťálové děti nejsou autisté

Pravý autismus znamená, že doslova nedokáží navázat kontakt s ostatními. Při jakémkoliv kontaktu s těmito lidmi však zjistíte, že to vůbec není pravda. Jejich spojení probíhá ve vyšších dimenzích, než u předchozích generací. Nejsou ani zdaleka odříznutí od ostatních a jsou zde proto, aby přinesli tyto nebeské frekvence do lidské podoby. Díky laskavosti, soucitu a hluboké lásce matky Země jsou si všechny její děti rovné, přestože nejsou všechny na stejné úrovni co se týče duchovní vyspělosti.

 

 

Roky jsem předčítala dětem s poruchou autistického spektra a mohu vám říct, že jejich telepatické schopnosti jsou neporušené. A jsou to právě ti, kdo nemluví, kteří toho mají nejvíce na jazyku a jsou vděční pokaždé, když jim někdo naslouchá. Vášnivě se procházejí mezi světy a jsou zde proto, aby nám předali své znalosti a moudrost, které navždy změní naše chápání vesmíru, jehož jsme součástí.

Citlivosti všeho druhu – alergie na jídla, netolerance vnějších stimulů, reakce na předepsanou léčbu – to jsou jen některé ze způsobů, jak tyto bytosti poukazují na neduhy moderního světa. Díky jejich reakcím jsou GMO potraviny odstraňovány z mainstreamových pokrmů, více si všímáme znečišťujících látek ve vzduchu a vodě. Jejich reakce na náš svět nám umožňuje změnit směr a vydat se na cestu přirozenějšího života na této planetě bez nebezpečných toxinů a jejich účinků.

 

Křišťálové děti nejsou z tohoto světa

Nejpozoruhodnějším rysem křišťálových dětí jsou jejich oči – hluboké, široké a pronikající – z těchto bytostí vyzařuje „stará duše“. Nejvíce zarážející je jejich moudrost, protože se zdá, že někdy dokáží vidět přímo do našeho nitra, ve kterém naleznou milující soucit a pochopení. Jejich oči vyzařují vlny božského světla. Někdy je toto světlo velmi intenzivní, takže ne každý dokáže snést jejich pohled a neupřímní lidé mohou v jejich přítomnosti být nervózní.

Má dcerka navštěvuje Waldorf School v Coloradu. Když ve školce kreslila většina dětí obrázky slunce, domácích mazlíčků a své spokojené rodiny, moje dcera kreslila obrázky hvězdné noční oblohy. Její učitelka mě upozornila, že je to znamení staré duše, která není z tohoto světa, a je tak více propojená se svými minulými životy a mimozemským původem. Vzhledem k tomu, že jde o dceru šamanky, mě to nepřekvapilo. Co však na mě udělalo dojem, bylo to, že škola dokázala rozpoznat a uznat její jedinečnost. Neodsuzovali ji, neříkali jí, co má kreslit, podpořili ji v tom, aby kreslila místa, kde se cítí jako doma.

Více v článku Rh faktor negativní = mimozemský gen? (3)

 

Cesta křišťálových dětí

Částečně díky horlivému zápalu Indigů přišly křišťálové děti do této nestabilní společnosti s odvahou kráčet v harmonii a něžně ukazovat ostatním nové způsoby bytí. Protože konají podle svého srdce, jsou přijímány snadněji než indigová generace a pomohou vytvořit bezpečnější, krásnější a otevřenější svět pro nás všechny.

Konají ne silou, ale z čirého účelu, jako majáky možností a míru. Právě tato generace založila školní recyklační programy či sbírky oblečení a jídel pro chudé. Otevřeně mluví o hrozbách zániku naší civilizace. Protože jsou nesmírně silně propojené s přírodou. Obnovují styl života mimo zavedený systém. Používají krystaly jako nástroje pro uzdravení a způsob léčby hledají mimo běžná lékařská paradigmata.

Křišťálové děti vyzařují čistou energii lásky. Jsou zde proto, aby povznesly lidstvo a otevřely cestu k soucitu, společenství a způsobu života, který nás všechny pozvedne. Ony jsou naše budoucnost, ukazující na pravou jednotu vědomí oproštěného od chamtivosti a egoistických pohnutek.

 

23 vlastností křišťálových dětí

 • velké, jasné oči, které vypadají, jako by do vás viděly;
 • okamžitě si je zamilujete, jsou to bytosti čiré lásky a lidé jsou k nim přitahováni;
 • hluboce láskyplné, jejich objetí působí upřímně a smysluplně;
 • začínají mluvit později v batolecím věku;
 • energické bytosti, které mohou mít hudební a pěvecký talent;
 • vysoce vyvinuté psychické schopnosti, které nepotřebují dále rozvíjet;
 • komunikují telepaticky – pocítíte je dříve, než je uslyšíte;
 • může u nich být diagnostikována porucha autistického spektra nebo Aspergerův syndrom;
 • jsou mírumilovné a mají každého rády;
 • chrání planetu;

Je jim vlastní soucit

 • soucitné a odpouštějící;
 • jejich zářivá energičnost transformuje lidi v jejich přítomnosti;
 • velmi citlivé jak emocionálně, tak environmentálně. Křišťálové děti mohou být ovlivněny hlasitými zvuky, matoucím prostředím, vůněmi a texturami;
 • alergie a potravinové intolerance – jejich zvýšená citlivost se projevuje alergiemi na potraviny a nesnášejí chemikálie a geneticky modifikované potraviny;
 • milují zvířata;
 • vegetariáni od útlého věku – cítí bolest ostatních a netouží přispívat k utrpení;
 • empatické – vnímají vše kolem sebe, nemusí umět rozeznat mezi svými emocemi a těmi, které vnímají u ostatních;
 • milují krystaly, kameny, drahokamy – přitahuje je všechno zemské (i hlína!), dokáží vyvolat léčivé schopnosti skrz propojení s krystaly;

Křišťálové děti jsou od mala duchovní


 • jsou přímo propojeny s duchovnem – mají blíže k andělům, předkům a mnoho z nich má nedotčenou paměť z minulých životů;
 • tvůrčí a kreativní – spolu s jejich citlivou a milující povahou se na svět dívají růžovými brýlemi a říkají nám, abychom i my byli soucitnější;
 • nebojácné – díky jejich intuitivnímu spojení s planetou znají své hranice lépe, než by nám rodičům vyhovovalo. Jsou vášniví lezci a průzkumníci, avšak ne vždy berou ohled na omezení svých drobných fyzických těl;
 • rodiče jsou často Indigové;
 • vnitřní vládnoucí síly – má dcera mi jednoho dne myšlenkami sdělila: „Musí to být, těžké, vychovávat zcela povznesenou bytost!“ A jakou měla pravdu! Tyto děti jsou starověké duše, které nemají trpělivost s omezeními, která pro ně jejich mladá těla představují. Jsou dychtivé dospět a často lépe než my sami ví, co je pro ně lepší. Se spánkovým režimem, volbou jídel a svévolně stanovenými pravidly u nich nepochodíte, protože přirozeně vědí, co je pro ne lepší, ač jsou naše rodičovské pudy přesvědčeny o opaku.

Díky požehnání, které tyto bytosti světla představují, je náš svět snadnějším, laskavějším a něžnějším místem k žití. Jakmile uznáme jejich učení a nové způsoby, snadněji se přesuneme do nového stupně vědomí. A právě tyto statečné a nádherné duše nám ukáží cestu k nové Zemi a uvedou nás do zlatého věku míru a pokoje.8. INDIGOVÉ, KRIŠTÁĽOVÉ A DÚHOVÉ DETI


http://www.wahlgrenis.cz/images/kristalove_deti.pdf

 

 

Veľa klientiek sa ma pýta na indigové, krištáľové a dúhové deti, takže tu sú niektoré poznatky a rozdiely medzi nimi:

Po indigových deťoch (ktoré sú viac menej “priekopníkmi” za duchovnejší pohľad na svet a citlivejší prístup k nemu) nasleduje generácia krištáľových  detí  (ladia človeka na určitú frekvenciu, ktorá mu prospieva a zároveň do seba odvádzajú negatívne vibrácie a čistia; rezonujú so Zemou ako takou). V súčasnej dobe sa rodia deti dúhové (kombinujú najlepšie schopnosti indigo i krištáľových – žiaria podobne ako indigo; ale  nenásilnejšie, čiže ako krištáľové. Nečistia, ale podnecujú iných ľudí, aby sa čistili).

Zdroj:

Doreen Virtue –Das Praxisbuch für Indigo-ElternLee Carroll – Indigo Kinder (The indigo-children)Wikipedia, Indigové deti

http://www.ezoterika.info/univerzum/indigove-deti/

http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2307-Ziju-medzi-nami-indigove-deti.aspx

http://www.duhovacesta.cz/indigo

 

Čo znamená označenie indigové deti?

Toto pomenovanie indigové deti získali pre prevládajúcu indigovo-modrú farbu ich elektromagnetického poľa – aury. Indigovo modrá farba je farbou 6.čakry tzv. 3.oka a súvisí  s duchovnou cestou a silnou intuíciou.

Prevažná väčšina detí narodených po roku 1980 (uvádza sa, že až 80% z detí) je  indigo. Neznamená to však, že predtým sa tieto deti, nerodili, rodili ale sporadickejšie.

 

 

Čo je to aura? Každá práca vytvára energiu. Práca nášho tela, orgánov, mysle, povahy a temperamentu vytvára vibrácie – vo forme jemnej, subtilnej zvláštne sfarbenej energie – aury. V tejto aure sa odráža nevyváženosť, bloky, či choroby bytosti. Inak žiarime, keď sme zdraví, inak, keď sme chorí. Cholerici majú v aure viac červenej farby, flegmatici zemitej, melancholici zelenej… Naša aura sa môže dočasne zmeniť zo sekundy na sekundu, napr. sedíme v pohodlí domova, zazvoní nám telefón a my sa dozvieme správu, ktorá nás rozruší – toto sa ihneď dočasne prejaví i v našom energetickom poli.

Senzibilní ľudia sú schopní túto auru vidieť a túto auru vidia i niektoré indigové deti.

Farby tejto aury sa dajú vyrátať –  z nášho mena a dátumu narodenia vyrátame tzv.osobnostný kód a z neho najsilnejšie farebné spektrum, ktorým máme tendenciu žiariť.

Moja klientka, ktorej dcéra má už po dvadsiatke a spadá do skupiny indigových detí – si spomenula, že keď mala jej dcéra približne deväť rokov a išli spolu po ulici, okolo výkladu -  jej dcéra sa zastavila a nadšene volala: „Mami, mami, pozri sa na môj odraz vo výklade, ja žiarim na fialovo…“

 

Čím sú tieto deti zaujímavé?

 

Ide o silne individualistické deti, ktoré ku riešeniu vecí pristupujú intuitívne, od útleho veku veľmi samostatne a veľmi kreatívne. Majú silný emocionálny základ a  ich vnímanie je veľmi citlivé.

Častokrát sa stáva, že na určitý problém „ intuitívne vidia“ lepšie riešenie ako ich rodičia, či pedagógovia.  A práve tu môže vzniknúť problém, pretože, ak indigové deti dospelí nútia prijať ich zaužívaný a nepružný návod na riešenie –  indigové  deti si stoja za svojim postupom  a  preto sa môžu javiť ako neprispôsobivé, tvrdohlavé, príliš samostatné, neuznávajúce autority, problémové…

 

„Hovoria“ očami už od pôrodnice

 

Táto aura je jednoznačná od narodenia, indigové deti sa rodia s určitými danosťami, ktoré sa v aure odzrkadlia. Indigové deti akoby odmalička nechceli strácať čas spánkom. Keď už predsa len konečne zaspia, často sa veľmi skoro zasa prebudia. Je to sčasti spôsobené i tým, že sa na svet dokážu pozerať citlivejšie – senzibilnejšie a teda vnímajú rôzne farby, ktoré bežní ľudia nevidia a preto je bežné, že sa indigové miminká na nás pozerajú očami, ktorými akoby chceli vyjadriť že všetkému, čo rozprávame rozumia.

 

Vnímavé mamičky indigových miminiek si môžu všimnúť, že ich detičky sa často pozerajú smerom, kde nikto nestojí a predsa akoby s niekým komunikovali , usmievajú sa a touto činnosťou sa bavia veľmi často. Tri  menej skeptické a vnímavé mamičky mi potvrdili, že majú pocit, akoby sa ich miminká “bavili” so svetlenými bytosťami, či anjelmi.

 

Tieto deti len zriedkakedy plačú. Ťažkosti môžu nastať v okamihu, keď idú do škôlky a majú sa prispôsobiť dennému režimu a začleniť sa do kolektívu (detské hry ich príliš nezaujímajú).

V škole im často diagnostikujú poruchy pozornosti, hyperaktivitu, dyslexiu. Pozornosť však dokážu udržať… keď chcú. Ich pozornosť je veľmi nestála, môžu robiť viac vecí naraz. „Keď indigo nežije v harmonickom prostredí, nebýva v dobrej kondícii. Môžu sa dostaviť depresie alebo sebadeštruktívne správanie. V školách sa tieto deti veľmi často stretávajú so šikanovaním,“ tvrdí psychológ Habr.

Tieto deti sa vedia neuveriteľným spôsobom vcítiť do pocitov druhých, niektorí rodičia dokonca u svojich potomkov pozorujú schopnosť telepatie, čiže prenosu myšlienok na diaľku.

Aké sú charakteristické znaky týchto detí?podľa L. Carroll a J. Tober, ktoré uviedli vo svojej knihe The Indigo Children:

Popísať charakter týchto detí je takmer nemožné.

Sú to bytosti vysoko kreatívne, ktoré neznášajú dogmatický, nepružný  spôsob myslenia,dokážu vymyslieť kreatívnejšie a iné spôsoby vykonávania vecí, či už v škole alebo doma,neuznávajú autority a nemajú pocit viny, ak ich niekto zastrašuje, alebo kritizuje,nepreceňujú sa, neboja sa povedať čo si myslia, resp. čo chcú,nevydržia dlho zaoberať či hrať s  jednou vecou.

častokrát  tvrdošijne trvajú už v útlom detstve na zdravom spôsobe stravovania, odmietajú jesť červené mäso a toto stravovanie odporúčajú i rodičom,

niektoré indigové deti vedia plynule čítať už v štyroch rokoch,

správanie indigových  býva akoby urodzené,

majú problém “zaklimatizovať” sa v škôlkach a školách a prispôsobiť sa,

veľmi často si spomínajú na príbehy z minulých životov, pri ktorých si dospelí myslia, že pracuje ich fantázia.

 

Raz som sa rozprávala s mamičkou 7 ročného indigového chlapčeka a po popise, čo znamená indigové dieťa mi porozprávala príbeh, kedy svojmu synčekovi, ktorý od útleho detstva miloval príbehy o rytieroch a takmer všetky jeho hry súviseli s týmto koníčkom , k šiestim narodeninám kúpila darček vo forme možnosti previesť sa na koňovi na jednej farme. Tento synček pristúpil ku koňovi s obrovským rešpektom odstúpil dozadu a povedal: Mami na toho koňa si nesadnem, ja som raz z takého koňa veľmi škaredo spadol…. Bol to šesťročný chlapček, ktorý nemal problém vyjadriť svoj strach, či odvahu – takže moja otázka adresovaná rôznym skeptikom znie:  prečo by si teraz vymýšľal, že spadol z koňa, a jednoducho mame iba nepovedal, že má strach, ako to obyčajne robil?  

 

Aké následky môže mať nesprávne pochopenie indigových detí?

 

V prípade, že výnimočnosť týchto detí nebude pochopená alebo nebudú správne usmernené, môže sa  stať, že budú označené diagnózou ADS (znížená pozornosť) alebo ADHS (hyperaktivita spojená s nízkou schopnosťou koncentrácie). Tieto diagnózy zaraďujú indigové deti medzi hyperaktívne, nezvládnuteľné, agresívne a koncentrácie neschopné.

Indigové deti často trpia nedostatkom pozornosti rodičov, ich nezáujmom, nedostatkom komunikácie, partnerskými problémami oboch rodičov atď.

 

Výrazne si pamätám skúsenosť, kedy som sa prvý krát stretla s indigovým dieťaťom Najprv prišla za mnou mamina, pretože hľadala odpovede na otázky typu: „Ako ďalej?“ , keďže jej trojročnému synčekovi diagnostikovali autizmus, pričom  pani doktorka z tejto diagnózy obvinila maminu slovami: “Mamička, Vy za to môžte. ” …??? A tak mamina hľadala  bod, o ktorý by sa mohla oprieť a zdroj, energie a vnútornej sily… Z osobnostného kódu takýto vážny problém nevyplýval, bol tam naznačený problém vo forme neokysličenia organizmu (a v tomto sme sa podľa mamičky zhodli i s pánom doktorom psychiatrom, ku ktorému chodili na akupuntúru. Dalo sa tomu problému  pomôcť (samozrejme bez najmenšieho zásahu do postupu  liečby a užívania liekov navrhnutého lekármi ) i cvičením a správnou životosprávou. Na nasledujúcom stretnutí bol už i synček, ktorý sa mi hneď po príchode vo dverách bez problémov pozeral do očí, komunikoval so mnou a mandalu s delfínmi, ktorú som mu dala vyfarbiť vyfarbil fialovou farbičku, čím jasne vyjadril svoje duchovné danosti…

 

Teória indigových detí má svojich odporcov

 

Vedci skeptici považujú teóriu indigových detí za výmysel niektorých ezoterikov a členov hnutia New Age. Argumentujú tým, že o indigových deťoch zatiaľ neboli vypracované seriózne vedecké štúdie. Sú spravidla toho názoru, že ide o hyperaktívne deti, prípadne deti s ľahšou formou autizmu (Aspergerovým syndrómom), ktoré sa len ťažko niekam zaraďujú. Ba čo viac, varujú, že je nebezpečné, aby rodičia pozerali na svoje dieťa ako na indigové a vychovávali ho ako niečo výnimočné.

 

Tu by som rada vyjadrila svoj názor, keďže týchto detí je “vraj” 80% (čo neviem posúdiť, pretože nepracujem s veľkou skupinou detí, moji klienti sú dospelí, veľmi často krát prichádzajú za mnou s partnerskými a “dospeláckymi” problémami, a k deťom sa veľmi často krát dostaneme “akoby náhodou”…) že nie len ku indigovým, krištáľovým,  či dúhovým deťom sa majú rodičia správať ako k výnimočným. Všetky deti si zaslúžia pozornosť, podporu a pochopenie svojich rodičov a zaslúžia si veľa, veľa lásky a trpezlivosti

 

Ako to vnímajú rodičia?

 

Tých pár mojich klientov-rodičov s vnímavými a intuitívnymi deťmi sa delí do troch skupín:

-pozorní rodičia, ktorí sa snažia vyhľadať informácie na túto tému, analyzujú, učia sa a sú ochotní zmeniť prístup k dieťaťu z autority – na rodiča, ktorý podporí;

- konzervatívni rodičia, ktorí to síce neodmietajú, ale majú problém prijať túto informáciu/skutočnosť (vtedy si vravím, že čas ukáže);

- no a samozrejme nájdu sa i skeptici…

 

Prečo sú tu?

 

Indigové deti sa rodia, aby pomohli zmeniť vzdelávací systém, náš spôsob stravovania sa, či rodinné štruktúry. Pomáhajú nám realizovať náš potenciál tým, že sa staneme prirodzenejšími a začneme viac počúvať svoju intuíciu.

 

obr. prevzatý z: http://clanky.regeneracnecentrum.sk/2009/07/indigove-deti/

 

Existuje niekoľko typov indigových detí:

 

 1. Humanistický typ:

je to typ, ktorý bude spolupracovať so širokými masami. Patria sem lekári, právnici, učitelia, predavači, obchodníci a politici zajtrajška. Budú slúžiť ľudom.

Tieto deti sú mimoriadne hyperaktívne a spoločenské – radi komunikujú kedykoľvek a s kýmkoľvek, sú priateľské. Fyzicky sú dosť nemotorné a veľakrát idú hlavou proti múru – zabudnú pribrzdiť. Nedokážu sa hrať iba s jednou hračkou, musia mať všetky hračky pred sebou a možno sa potom s nejakou chvíľu aj pohrajú. Tieto deti veľmi rýchlo obrátia pozornosť na inú vec, a preto je ťažké ich zamestnať.

 

 1. Ideovo-orientovaný typ:

tento typ je viac zameraný na nápady a projekty, ako na ľudí. Sú to budúci inžinieri, architekti, dizajnéri, kozmonauti, piloti a vojaci. Už ako deti sú veľmi športovo orientované. Majú problém so sebakontrolou a radi manipulujú – v prípade chlapcov je to matka a dievčatá radi manipulujú svojich otcov. V tomto ich treba správne usmerniť a nedovoliť im manipulovať s ľuďmi – inak máte doma veľký problém.

Okrem toho je tento typ v pubertálnom veku náchylný na rôzne druhy závislostí, hlavne na drogy. Je veľmi dôležité neustále s týmito deťmi komunikovať, kontrolovať a navigovať ich.

 

Syn jednej mojej klientky – športovec, technicky orientovaný, problémový a indigový… ktorému po úraze neodporučili (resp zakázali) cvičiť, sa preorientoval na drogy… Číslo jeho minulej karmy súvisí s karmou šamanov – a keďže ako vieme, šamani sa častokrát do potrebného stavu/tranzu dostávali pomocou  holotropných látok, je prirodzené, že si podvedome zvolil tento smer… (dovolím si upozorniť skeptickejších čitateľov, že tu nejde o žiadne ospravedlnenie, ale o odpoveď na otázku “prečo a čo s čím súvisí”…)

 

 1. Umelecký typ:

malý umelci a umelkyne medzi indigovými deťmi sú veľmi citlivé a často veľmi drobné.

Sú kreatívne a sú to umelci a učitelia zajtrajška. S čímkoľvek sa zaoberajú, koncentrujú sa hlavne na kreatívnu stránku tejto činnosti. Presadia sa aj v oblasti výskumu či chirurgie. Sú to prvotriedni herci. Už vo veku 4-10 rokov sa venujú rôznym druhom umenia. Rovnako ako ostatné indigové deti, nevydržia dlho zaoberať sa jednou vecou.

 

 1. Interdimenzionálny typ:

štvrý typ indigových detí sa líši od ostatných hlavne svojim vzrastom – sú väčší a veľmi vyspelí. Ročné či dvojročné deti odmietajú vašu pomoc a najradšej robia všetko sami. Sú medzi nimi budúci filozofovia. Oni prinesú základy novej viery a myslenia.

 

Nasledovné informácie sú z anjelských channelingov - Daeduwen & Rafael:

zdroj: http://angelarium.wordpress.com/2010/06/01/indigove-kristalove-a-duhove-deti-ake-su-a-co-je-ich-uloha/

 

Indigové, krištáľové a dúhové deti

Indigo sú veľmi výrazné osobnosti, až natoľko výrazné, že ľudia na ne reagujú veľmi intenzívne. Buď ich milujú, alebo ich neznášajú; indigo sú jednoducho ako veľmi surové kryštály ešte nevybrúsené, a vypustia z úst čokoľvek bez toho, aby si najprv premysleli možné dopady. Pretože jednoducho na to majú právo; pretože sú také, aké sú. To je prvotná fáza na postup do fázy krištáľového dieťaťa.

 

Čo dokážu krištáľové?

 

Krištáľ je ideálny žiarič; kremeň, ktorý je jeho základom, je dokonalý kryštál. Je to oxid kremičitý,  SiO2. Jeho molová hmotnosť je 60…  Jeho súčet je šesť a šestka znamená lásku. Nula je obohatenie mocou. Kryštály vo všeobecnosti sú vynikajúce žiariče; najlepšie sú vtedy, keď sú prírodné. Niektoré kryštály nemajú konkrétny tvar, sú amorfné. Kremeň sám osebe dokáže nadobudnúť amorfné formy; ale ak sa bavíme o krištáli, tak to je čistý kremeň bez prímesí. Čo znamená, že jeho žiarenie je univerzálne. A tu sme pri tom, čo vlastne robia tie krištáľové deti. Sú to žiariče.

A zároveň výborné čističe; krištáľ je úžasný prostriedok na upokojenie, schladenie. Vyžaruje na určitej frekvencii a upokojuje ľudí. Pôsobí na nich; ale bez toho, aby si to ostro uvedomovali.

Indigo pôsobia tak, že im človek začne odporovať a tým sa učí; krištáľové pôsobia nenápadne a ladia človeka na určitú frekvenciu, ktorá mu prospieva. Zároveň do seba odvádzajú negatívne vibrácie a čistia daného človeka. Preto sa na krištáľové deti naväzuje veľa nízkych vibrácii; to nie je tým, že by ony samé boli v podstate zlé, ale o to, že prirodzene tieto nízke vibrácie priťahujú. Sú to výborné transformátory, spoločne s tým, že vyžarujú. Odvádzajú teda nízkovibračné energie a vyžarujú vysokovibračné. Nie je náhoda, že v zemskej kôre dva najrozšírenejšie prvky sú práve kyslík a kremík; v podstatnej miere sú viazané v kremičitanoch, ktoré sú odvodené od kremeňa. Všetko so všetkým súvisí celá Zem (Gaia) pôsobí ako jeden veľký kryštál. S rôznym zafarbením na rôznych miestach a s rôznou kvalitou. Ale tak či tak je Zem vlastne len obrovský kryštál odvádzajúci nízkovibračné energie a vyžarujúci vysokovibračné. Keby to tak nebolo, tak tu ľudstvo ako také už dávno nie je; a už vôbec nie je tam, kde je dnes.  Krištáľové deti sú vlastne také, ktoré rezonujú so Zemou ako takou. Gaiino číslo je šesť; kremeň je hlavný prostriedok jej pôsobenia. 6-0; moc Gaie je v krištály.

 

obr. prevzatý z:http://magazin.atlas.sk/spektrum/poculi-ste-o-zazracnych-indigo-detoch/747777.html

 

Dúhové dieťa je konečný produkt vývinu; nastupuje po indigo a krištáľovej fáze. Dúha je vyjadrenie spektra. Tie predošlé stupne sa odlišovali aj spôsobom pôsobenia, aj tým, čo vlastne robia. Indigo nečistia; kryštálové áno. Oba pôsobia odlišne, ale pôsobia veľmi silne, na rozdielnej úrovni. Dúhové deti kombinujú najlepšie schopnosti oboch. Žiaria podobne silno ako indigo; ale oveľa nenásilnejšie, v tom sa viac podobajú kryštálovým. Nečistia, ale podnecujú iných ľudí, aby sa čistili; v tom sú podobnejšie indigo deťom. Pretože indigové, tým, že nútia veľmi surovým spôsobom ľudí na seba reagovať, podnecujú čistenie emócií, hlavne potláčaných. Takže dúhové sú žiariče, ktoré podnecujú ľudí čistiť sa… a zároveň do nich pretláčajú veľmi nenápadne vlastné naladenie. Dúhové sú ladičky; ak sa stávame dúhou, stávame sa všetkým spojeným do jedného plynulého útvaru. Bez nejakých ostrých hrán a bez extrémnych výkyvov hore a dolu. Teda… výkyvy sa samozrejme môžu vyskytnúť. Ale rýchlo sa vyrovnávajú. Dúhové deti sa automaticky čistia a automaticky pôsobia spojito na všetkých frekvenciách. Kým krištáľové pôsobia na jednej frekvencii, dúhové pôsobia v spektre; pôsobia na rôznych ľudí rôzne. Jednoducho vyžarujú veľa farieb naraz; veľa odtieňov seba naraz. Sú veľmi prispôsobivé a nekonečne premenlivé; dokážu sa presne naladiť na potrebnú vlnu a veľmi rýchlo zmeniť vlnu a naladiť sa na ňu rovnako presne ako predtým. Ak je okolo dúhového dieťaťa trebárs päť ďalších ľudí, z ktorých každý „vysiela“ na inej frekvencii, tak podľa toho, s kým práve komunikuje, je vyžarovanie dúhového dieťaťa identické alebo veľmi blízke vyžarovaniu daného partnera. V tom je ich majstrovstvo; dúhové deti jednoducho dokážu v ľuďoch vyvolať to najlepšie iba tým, že s nimi komunikujú a tak ich nenápadne vedú k tomu, aby presne takí boli najlepší, akí môžu byť.

 

obr. prevzatý z: http://fotky.sme.sk/fotografia/211817/kvapky-duhy

 

Stručné zhrnutie:

Indigové deti – ich motto voči svetu je „rob so sebou niečo, pretože takto nemôžeš ďalej fungovať!“ Podnecujú ľudí k tomu, aby sa snažili správať rovnako ako ony; zdanlivo netolerantne, ale v skutočnosti tak, aby po nich nikto nemohol skákať a aby boli schopní vyjadriť svoje názory a netlmiť ich v sebe

 

Krištáľové deti  – ich motto voči svetu je „pomôžem ti očistiť sa a dám ti také naladenie, pri ktorom budeš ľahšie fungovať“. Krištáľové sú skryto pôsobiace bútľavé vŕby, ktoré odvádzajú nízke vibrácie do Zeme – niečo ako predĺžené ruky samotnej Gaie, ktorá potom tie nízke vibrácie transformuje na vysoké. Preto je stále v tom pozitívnom spektre emócií, preto je taká tolerantná a trpezlivá voči vám všetkým. Zároveň krištáľové ľuďom ponúkajú samotnú vyššiu vibráciu Zeme, aby im vďaka tomu bolo ľahšie na duši a aby videli svet z tej krajšej stránky.

 

Dúhové deti – ich motto voči svetu je „si dokonalý taký, aký si, a ja ti pomôžem vidieť to, aby si tak mohol fungovať stále.“ Dúhové deti sú spojité žiariče. Nečistia priamo, ale nepriamo. Nepodnecujú príliš agresívne, ale podnecujú. Vyťahujú z ľudí to najlepšie. Tak, ako indigové ľudí provokujú, dúhové skôr hladia. Tak, ako krištáľové pôsobia priamo cez seba, dúhové ukazujú vlastným príkladom a teda si zachovávajú vlastnú energiu a zároveň pomáhajú ľuďom tým najlepším spôsobom; tak, že ich nechajú nenásilne pomôcť im samým Preto sa pri nich ľudia tak dobre cítia.

 

Čoho by sa mali tie jednotlivé typy vyvarovať?

 

Tie typy sú vlastne len vývojové stupne. Kým nezvládneme jedno, nemôžeme postúpiť na ďalšie, pretože by nás to zničilo. Indigové deti to majú v živote ťažké. Vďaka tomu, že na nich ľudia reagujú tak rozporuplne, tak sa samy musia vyrovnávať s tým, že nie všetci ich majú radi. Ale tam je jedna dobrá pomoc; stačí dosiahnuť uvedomenie, že oni sú zodpovední len za svoje pôsobenie; nie za reakcie okolia. Ak sa im to podarí zvládnuť – prijať do seba – môžu postúpiť ďalej na krištáľové štádium.

Ak je niekto krištáľový, tak by mal mať silné napojenie na Zem (alebo na Gaiu), pretože ak nie, veľmi ho vyčerpáva to neustále čistenie. Krištáľové deti ako prirodzené čističe bojujú s únavou; ak sa dostatočne nenapájajú na Zem samotnú, ak sú oddelené. Okrem toho, ľudia za nimi radi chodia preto, lebo sa pri nich zbavujú toho, čo ich trápi. Tým ľuďom je ľahšie; ale krištáľové dieťa, ak nie je dostatočne napojené na Zem, sa s tým ťažko vysporiadava. Krištáľové si musia dať pozor na to, aby ich ľudia nezačali využívať príliš; a keď cítia, že už nevládzu ďalej, tak by si mali dať od ľudí pauzu do najvyššej možnej miery. Oddychovať osamote a najlepšie v prírodnom prostredí; tak ľahšie načerpajú energiu Zeme. Gaia im veľmi intenzívne pomáha práve preto, že sú to v podstate jej priame výbežky; krištáľové deti mávajú veľmi silnú väzbu na prírodu ako takú. Aj rastlinám a zvieratám sa u nich darí lepšie ako inde; ich energie sú navzájom kompatibilnejšie ako u iných ľudí. To je dobrý ukazovateľ, že niekto je krištáľovým dieťaťom; po prvé tá funkcia bútľavej vŕby a po druhé veľmi dobre prosperujúce životné prostredie v ich blízkosti.

Čo sa týka dúhových… tie vlastne nemajú nejaké špeciálne slabiny. Ale dôležité je, aby ostali vo svojom strede – ak neustále vyžarujeme na rôznych frekvenciách, môže sa stať, že sa začneme identifikovať raz s jedným prúdom, raz s druhým prúdom a to môže viesť k tomu, že začneme mať zmätok v tom, kto vlastne sme. Keďže pri rôznych ľuďoch dúhové deti pôsobia rôzne, pretože vyžarujú inú farbu (a zároveň nenápadne dodávajú ostatné farby spektra), môžu mať problém s identifikáciou samých seba. Môžu dokonca upadať do depresií, pretože nadobúdajú pocit, že strácajú vlastnú identitu. Že prestávajú byť samými sebou a iba reagujú na zvyšok sveta. Ono je to tak… ale dúhové deti by si mali uvedomiť, že je to jednoducho ich poslanie. Meniť sa tak, aby vyhoveli všetkým, ale zároveň ostať dostatočne sami sebou na to, aby ostatní nemenili ich. To je pre ne veľmi ťažké. Tiež im robí dobre pobyt v ústraní; raz začas. Vtedy sa zosúlaďujú so svojím vnútrom a nachádzajú svoj stred

Ak dúhové dieťa stratí vlastnú identitu, bude si ju opäť hľadať a skĺzne do fázy, kedy bude ostro vystupovať proti ostatným – a to je fáza indigo. Odtiaľ môže ísť znovu do krištáľovej fázy a ak sa mu podarí zvládnuť ju, znovu do dúhy; ale krištáľové tiež môžu poklesnúť na indigo. Je to neustály proces hľadania seba a zmeny svojho pôsobenia. Tie fázy sú nevedomé; ale ak je človek aspoň vo fáze indigo, bude mať tendencie stúpať vyššie a oscilovať potom medzi týmito troma fázami.

 

http://duhaduse.wordpress.com/2011/12/10/indigove-kristalove-a-duhove-deti/


9. 


Indigové deti

Sú deti narodené prevažne po roku 1980.

Čo je na týchto deťoch zaujímavé?
Ide o silne individualistické deti, ktoré ku riešeniu vecí pristupujú veľmi individuálne a sú veľmi samostatné. Majú silný emocionálny základ a ich vnímanie je veľmi citlivé.

Tu môže mnoho ľudí vidieť problém, pretože, ak indigové deti dospelí nútia prijať ich zvyčajný návod na riešenie, stoja za svojim postupom a preto sa môžu javiť ako neprispôsobivé, tvrdohlavé, problémové.

Prečo prišli na tento svet?
Indigové deti prišli, aby pomohli zmeniť vzdelávací systém, náš spôsob stravovania sa, rodinné štruktúry. Pomáhajú nám realizovať náš potenciál tým, že sa staneme prirodzenejšími a začneme viac počúvať svoju intuíciu.


Krištáľové deti

Tieto deti sa najčastejšie narodili po roku 2000

Ako môžeme tieto deti rozpoznať?

Majú krásny krištáľový pohľad.
Vyžarujú zvláštny pokoj.
Sú veľmi chápaví.
Sú extrémne krehkí, a zdravotné problémy, ktoré ich trápia sú pre lekárov záhadou.
Majú prirodzené liečiteľské schopnosti.
Auru majú tmavú alebo svetlú so žiarou farebných drahokamov.
Príroda je pre nich liečebná – cítia sa tam ako doma.
Často je u týchto detí diagnostikovaná hyperaktivita a autizmus.
V ich prítomnosti môže prestať fungovať elektrická energia.
Sú vysoko inteligentné.


Dúhové deti

Dúhové deti sú spojité žiariče. Tieto deti nás nečistia priamo, ale nepriamo. Podnecujú veľmi jemne, nie agresívne. Vyťahujú zo všetkých ľudí to najlepšie. Tak, ako indigové ľudí provokujú, dúhové hladia.

Tak, ako krištáľové pôsobia priamo cez seba, dúhové ukazujú vlastným príkladom a teda si zachovávajú vlastnú energiu a zároveň pomáhajú ľuďom tým najlepším spôsobom; tak, že ich nechajú nenásilne pomôcť im samým. A to je dôvod, prečo sa ľudia v ich prítomnosti cítia tak veľmi dobre. Dúhové dieťa je úplne definitívny produkt vývinu. Tento produkt nastupuje po indigo a krištáľovej fáze. Dúha je vyjadrenie spektra, krásy, pokoja a harmónie.                                                                                    10.

               O malej dušičke a slnku

                   Neale Donald Walsh

 
 

 

11. 

HOVORY S BOHEM

Neale Donald Walsh